Bilindiği üzere 16 Mart 2018 tarihinde yayınlanan Yönetmelik ile Geçici Koruma Kapsamındaki yabancılara ait (Suriyeli hastalar) sağlık giderleri Afad'dan alınarak Göç İdaresine devredilmiştir. SGK medula ekranına koyduğu duyuruda faturaların Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne kesileceğini belirtmiş, ancak son yapılan görüşmelerde faturaların Göç İdaresi İl Müdürlüğü'ne kesileceği bilgisi alınmıştır. Mart ayına ait reçetelerin faturaları aşağıda belirtilen fatura bilgilerine göre kesileceği bildirilmiş olup fatura ve eki reçeteler eskisi gibi kırmızı klasörler ile SGK Ertuğrulgazi SSGM Ankara'ya gönderilecektir. Ödemelerin sağlıklı gerçekleştirilmesi için eczacılarımızın faturalarına ödeme almak istedikleri hesaplarına ait IBAN numarasını belirtmeleri gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.
Fatura Bilgileri
Mersin Valiliği Göç İdaresi İl Müdürlüğü
Liman V. D. 6180410064 (Vergi no)
Not - Daha önceki duyurulara istinaden faturasını Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne kesip SGK'ya gönderen meslektaşlarımızın kontrol sonrası ödeme esnasında gerekli görüldüğü takdirde Göç İdaresi Mersin İl Müdürlüğü'ne giderek fatura başlığını değiştirmeleri gerekecektir.