Değerli Meslektaşlarımız;
Son dönemde ülkemizde yaşanan güvenlik sorunundan maalesef eczanelerimizde etkilenmektedir. Bu bağlamda eczanelerimizde; kamera sistemleri, panik butonları ve nöbetlerde daraba arkasından satış yapılması gibi çözümler artık eczanelerimiz için kaçınılmaz olmuştur. Ancak meslektaşlarımızdan gelen talepler ve günün şartlarına uygun bir ekstra güvenlik durumu söz konusudur. Konu ile ilgili uzun süredir Odamızca çalışma yapılmış olup, başta yasal prosedürler olmak üzere birçok konuda yol kat edilmiştir. Gelinen noktada ilk başlarda eczane başı hafta içi nöbet maliyeti 300 TL civarında olan güvenlik görevlisi maliyeti 150 TL seviyelerine çekilmiştir. Bu hususta ön talep toplanarak gerekli işlemler başlatılacak olup, 30 Nisan tarihi ile yeni başlayacak nöbet programına göre meslektaşlarımızın değerlendirme yapıp en geç 6 Mayıs tarihine kadar Odamıza yazılı olarak bilgi vermeleri gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.
Notlar